Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Jak postupovat při ztrátě či změně zaměstnání v insolvenci?

Publikováno: 2. 9. 2021

Každý dlužník má během své insolvence několik základních povinností, mezi které se řadí také povinnost vykonávat přiměřenou výdělečnou činnost nebo o ní usilovat.

Pokud dlužník ztratí zaměstnání, neznamená to, že mu bude oddlužení automaticky zrušeno. Naopak má možnost a čas si novou práci a příjem zajistit. Pokud o práci přijde, je nutné nahlásit se na úřad práce a platit povinné měsíční splátky z vyplácené podpory. Další možností, jak hradit alespoň minimální splátku pro oddlužení 2 300 Kč, je zajistit si dárce, se kterým podepíše darovací smlouvu. 

ztráta zaměstnání v insolvenci

Velice důležité je informovat o ukončení stávajícího pracovního poměru, o nastoupení do nového pracovního poměru, o dárci a dalších záležitostech vašeho insolvenčního správce a doložit požadované dokumenty.

V případě nástupu do nového zaměstnání je taktéž důležité informovat vaši mzdovou účetní a předložit jí usnesení o schválení oddlužení. Zde je pro ni stanovena povinnost provádět srážky ze mzdy pro potřeby oddlužení a zasílat insolvenčnímu správci. 

Potřebujete vědět více informací? V našem obsáhlém článku Ztráta zaměstnání během insolvence si můžete přečíst další zajímavé a potřebné informace. 

 

 

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.