777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Jak postupovat při ztrátě či změně zaměstnání v insolvenci?

Publikováno: 2. 9. 2021

Každý dlužník má během své insolvence několik základních povinností, mezi které se řadí také povinnost vykonávat přiměřenou výdělečnou činnost nebo o ní usilovat.

Pokud dlužník ztratí zaměstnání, neznamená to, že mu bude oddlužení automaticky zrušeno. Naopak má možnost a čas si novou práci a příjem zajistit. Pokud o práci přijde, je nutné nahlásit se na úřad práce a platit povinné měsíční splátky z vyplácené podpory. Další možností, jak hradit alespoň minimální splátku pro oddlužení 2 300 Kč, je zajistit si dárce, se kterým podepíše darovací smlouvu. 

ztráta zaměstnání v insolvenci

Velice důležité je informovat o ukončení stávajícího pracovního poměru, o nastoupení do nového pracovního poměru, o dárci a dalších záležitostech vašeho insolvenčního správce a doložit požadované dokumenty.

V případě nástupu do nového zaměstnání je taktéž důležité informovat vaši mzdovou účetní a předložit jí usnesení o schválení oddlužení. Zde je pro ni stanovena povinnost provádět srážky ze mzdy pro potřeby oddlužení a zasílat insolvenčnímu správci. 

Potřebujete vědět více informací? V našem obsáhlém článku Ztráta zaměstnání během insolvence si můžete přečíst další zajímavé a potřebné informace. 

 

 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 554 lidem z dluhů ve výši 14 309 534 314 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • V březnu se začaly vyplácet vratky na daních a daňové bonusy. Co si dlužník v insolvenci nebo exekuci může ponechat?
   • Sleva na dani a vrácení daně v insolvenci a exekuci 2023 (za rok 2022)

    V březnu 2023 začíná finanční úřad vyplácet první vrácené daně za uplynulý rok 2022. Jaké jsou přesné termíny podání daňového přiznání a vyplácení přeplatků na dani? Vrací finanční úřad přeplatek automaticky? Může si dlužník v insolvenci nebo exekuci vyplacenou vratku daně ponechat? Je to stejně i s daňovým bonusem (slevou na dani)? A věděli jste, že letos jde poprvé uplatnit […]

   • Michael N. - oddlužení podnikatelů, Martina Prudilová
   • Příběh klienta Michaela N. – dluhy z podnikání

    Publikováno: 28. 2. 2023 Všechno to začalo, když mi nevycházelo podnikání v pohostinství podle představ. Nevěděl jsem, jak řešit dluhy z podnikání, zda i jako OSVČ můžu do oddlužení. Má situace ovšem vyžadovala radikální řešení, proto jsem se po konzultaci s insolvenční specialistkou Ing. Martinou Prudilovou z webového portálu Abivia.cz rozhodl vyhlásit insolvenci neboli osobní bankrot. Díky paní Prudilové, která mi pomohla sepsat […]