777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Jak postupovat při ztrátě či změně zaměstnání v insolvenci?

Publikováno: 2. 9. 2021

Každý dlužník má během své insolvence několik základních povinností, mezi které se řadí také povinnost vykonávat přiměřenou výdělečnou činnost nebo o ní usilovat.

Pokud dlužník ztratí zaměstnání, neznamená to, že mu bude oddlužení automaticky zrušeno. Naopak má možnost a čas si novou práci a příjem zajistit. Pokud o práci přijde, je nutné nahlásit se na úřad práce a platit povinné měsíční splátky z vyplácené podpory. Další možností, jak hradit alespoň minimální splátku pro oddlužení 2 300 Kč, je zajistit si dárce, se kterým podepíše darovací smlouvu. 

ztráta zaměstnání v insolvenci

Velice důležité je informovat o ukončení stávajícího pracovního poměru, o nastoupení do nového pracovního poměru, o dárci a dalších záležitostech vašeho insolvenčního správce a doložit požadované dokumenty.

V případě nástupu do nového zaměstnání je taktéž důležité informovat vaši mzdovou účetní a předložit jí usnesení o schválení oddlužení. Zde je pro ni stanovena povinnost provádět srážky ze mzdy pro potřeby oddlužení a zasílat insolvenčnímu správci. 

Potřebujete vědět více informací? V našem obsáhlém článku Ztráta zaměstnání během insolvence si můžete přečíst další zajímavé a potřebné informace. 

 

 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 044 lidem z dluhů ve výši 13 965 981 365 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky