Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Před dovolenou je vhodné vyřešit své dluhy

Česko má za sebou více než 2 roky extrémního zadlužování, které v roce 2021 rostlo nejrychleji v Evropské unii. Nejprve koronavirus, pak válka zamávala s cenami spotřebního zboží. Zvyšují se ceny nemovitostí a hypoték.

Dovolená v insolvenci a exekuci – mohou k moři cestovat dlužníciDomácnosti se nově zadlužily a ty zadlužené svůj dluh ještě prohloubily, spousta z nich i před dovolenou. A dlužníků, kteří potřebují vyřešit dluhy a nezvládají své závazky splácet, je stále více.

Přitom dle statistik a průzkumů letos Češi cestují mnohem více než  před pandemií. Cestovní kanceláře už několik měsíců evidují rekordní zájem o letní dovolené, prodeje jsou mnohem vyšší než před pandemií. Lidé se po dvouleté pauze dovolené nechtějí vzdát a podle průzkumů za letními radovánkami vyráží 7 z 10 respondentů. Za rekreaci pro 1 osobu letos Češi v průměru zaplatí 28 400 Kč, což je meziročně zhruba o 6 % více.

Může být dovolená pro dlužníky nebezpečná?

V létě a po čas dovolené má spousta lidí – dlužníků – tendenci starosti se zadlužením hodit za hlavu. Odložit jejich řešení alespoň na chvíli a nejdříve si užít prázdniny a dovolenou. Navýšení úroku kvůli odkládání řešení dluhů roste rychle dle šipky na obrázku – lepší je vyřešit dluhy před dovolenouKromě toho dluhy jsou nepříjemnou záležitostí po celý rok. O to víc se lidé jejich řešení vyhýbají v létě, které má patřit rodině, přátelům a zážitkům. Navíc vzhledem k předchozím omezením v době covidové. Takový přístup se může ovšem krutě vymstít. Odkládání splátek dluhů nebo odkládání řešení zadlužení vede k prudkému nárůstu jednotlivých závazků i celkového zadlužení. Dluhy tak mohou snadno přerůst přes hlavu.

Proč neodkládat řešení dluhů?

►  Odkládání dluhů vede k nárůstu dluhů o smluvní pokuty a úroky z prodlení.

►  Může rychle způsobit exekuce.

►  Vyšší dluhy se hůře splácejí a v oddlužení je těžší získat osvobození od dluhů.

►  Exekuce znamenají opět nárůst dluhů o náklady spojené s exekucí.

►  Dlužníci mají často jedinou šanci – oddlužit se, což je proces na dlouhých cca 5 let života.

Jak zjistit své dluhy a jak je vyřešit?

V dnešní elektronické době není neobvyklé, že obyčejný člověk snadno ztratí přehled o svých závazcích. Jak zjistit a řešit své dluhy před dovolenou? Sepište si jako dáma na obrázku seznam věřitelů, který se ještě nedostal do rejstříku dlužníkůPoztrácené smlouvy s bankovními i nebankovními společnostmi, rychlé online půjčky kdesi hluboko v e-mailové schránce anebo přečerpaná kreditka či kontokorent, na který se zdráháte podívat. Nemluvě o nákupech na splátky. A kolikrát jde o kombinaci všech uvedených variant. I v takové situaci ale nemusíte propadat panice. Prvním krokem může být kontaktování právních poradců, kteří se věnují dluhové problematice. Mají zkušenosti, poradí, zajistí potřebné kroky k životu bez strachu z bankovního výpisu či – hůře – z exekutorů. Dluhy dokážou poradci zjistit za vás, postačí nám k tomu vaše součinnost.

Chci konzultaci zdarma

Rádi vám pomůžeme vyřešit dluhy a závazky

Než se do zjišťování dluhů s klienty pustíme, upozorníme na to, že občas nelze odhalit naprosto všechny dluhy.Sejděte se s dluhovým poradcem a proberte s ním, jak vyřešit dluhy ještě před dovolenou Jen ty dluhy, které spadají do nějaké evidence. Ať už provozované státem, či soukromými subjekty. Závazky, které žádné evidenci nepodléhají, se dají zjistit pouze od dlužníka. Ten ví, kdo je jeho věřitelem, a může u něj existenci dluhu, jeho výši a splatnost ověřit.

Evidované dluhy za vás ale zjistíme. Využíváme bohaté praxe, kterou jsme získali při řešení dluhů, exekucí a insolvencí našich klientů. Kromě úvěrových registrů a evidencí prověříme až 95 % nejčastějších věřitelů v České republice.

Aktuální přehled dluhů je klíčový při řadě životních rozhodnutích. Přehled dluhů pro vás bude zásadní při rozhodování o vašem jednání s bankou, jednání s vašimi věřiteli, exekutory nebo státními institucemi.

Dluhy je vhodné řešit co nejdříve – zvláště před dovolenou

Pokud vám na stole leží hromada složenek po splatnosti, případně se závazky vymáhají exekučně, doporučujeme situaci řešit co nejdříve. Možností může být oddlužení, insolvence neboli osobní bankrot, který zastaví probíhající exekuce a vymáhání dlužných splátek.Své dluhy vyřešte co nejdříve – před dovolenou, abyste cestovali s čistou hlavou Výhodou oddlužení je ochrana před věřiteli a exekutory, kteří na vás již nemohou podat žalobu k soudu a nemohou exekuci vykonat. Je to také jediné legální řešení neschopnosti splácet závazky vůči věřitelům. Při vyhlášení osobního bankrotu dochází ke sjednocení způsobu úhrady všech závazků dlužníka vůči věřitelům. Výsledkem úspěšného oddlužení je osvobození dlužníka od dluhů.

Podmínky a průběh insolvence upravuje insolvenční zákon. Může o ni požádat každý dlužník, který splní podmínky pro její povolení.

Ne vždy je však právě insolvence nejlepší cestou. Je nutné u každého klienta postupovat precizně a hledat řešení na míru jeho situaci. V případě, že potřebujete se svými dluhy pomoci, kontaktujte zkušené odborníky a domluvte si bezplatnou konzultaci v kanceláři nebo online. Doporučujeme si rovněž přečíst příběhy našich klientů. O svou zkušenost s insolvencí se podělila paní Marie, paní Alena Z., pan Petrpaní Alena G.

Jak je to s dovolenou ve vztahu k insolvenci?

Častým dotazem našich klientů je i to, zda mohou v insolvenci nebo exekuci jet na dovolenou. Mají logicky strach, aby nebyly finance vynaložené na rekreaci považovány za příjem navíc anebo se jim v důsledku toho nezvýšila měsíční splátka.Můžu na dovolenou v insolvenci či exekuci? Mohou dlužníci cestovat na dovolenou a letět letadlem? Ano. Abivia zodpoví vaše otázky na dluhy ještě před dovolenou

Odpověď je prostá: ano, mohou. I letecky. Insolvenční srážky se vypočítávají na základě příjmů, výdajů a závazků dlužníka a jejich výši ovlivňuje i aktuální nezabavitelná částka v oddlužení. To, co dlužník podnikne s částkou, která mu po insolvenčních či exekučních srážkách zbývá, je čistě na něm. Může spořit, investovat a má v insolvenci i nárok jet na dovolenou.

Samozřejmě případ, kdy klient nepřizná všechny příjmy, hradí v insolvenci minimální splátku a najednou letí na luxusní dovolenou, na kterou pozve i partnera, je minimálně podezřelý a jeho insolvenčního správce bude zcela určitě zajímat. Takový dlužník nejspíš nepřiznává veškerý příjem a dostává peníze tzv. na ruku. Toto jednání je pokládáno za nepoctivý záměr oddlužení a je vážným důvodem pro jeho zrušení.

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.