Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Podmínky insolvence a úpadek – dotazy ve videu

Video o úpadku a podmínkách insolvence je úvodem do videoseriálu s dotazy na dluhy a oddlužení. V 1. dílu se seznámíte se základními pojmy insolvence.

Mám zájem o insolvenci

  1. Kdo je abivia.cz a s čím vám může pomoci? ↓ (0:25)
  2. Jak zjistit své dluhy? ↓ (1:04)
  3. Co je to úpadek dlužníka? ↓ (1:58)
  4. Jaké jsou podmínky pro vstup do insolvence?↓ (2:28)

FAQ z videa Podmínky insolvence a úpadek

Dobrý den, jmenuji se Karolína Polochová a pracuji pro advokátní kancelář Mgr. Martina Ludvíka, která provozuje web abivia.cz. Vítám vás u prvního dílu našeho seriálu, v němž insolvenční specialista Pavel Kovařík odpoví na vaše nejčastější dotazy.

↓ Kdo je abivia.cz a s čím vám může pomoci?

Portál abivia.cz nabízí informace a pomoc při oddlužení. Jejím provozovatelem je Mgr. Martin Ludvík, advokát. Kromě jiného se advokátní kancelář Martina Ludvíka zabývá insolvenčním právem, kdy pomáháme lidem vrátit se do normálního životního procesu, protože dluhy jsou velký problém, který zasáhne celou rodinu. Naší snahou je, aby lidé měli klidné spaní a začali normálně žít tak jako ostatní.

Jak zjistit své dluhy? Jak mi v jejich zjištění může abivia.cz pomoci?

Nejlepší jednoduchou radou. Pokud je klient dlouhodobě zaměstnán, měl by navštívit mzdovou účetní a poprosit o vytáhnutí všech exekučních příkazů, které jsou proti zaměstnanci vedeny. Na základě toho lze rozjet samotné insolvenční řízení.

Popřípadě může požádat okresní soud v místě trvalého bydliště o sjetinu exekučních příkazů a ty potom předložit ke zpracování. U dluhů, které ještě nejsou v exekuci, je třeba projít všechny šuplíky, skříně a papíry v domácnosti a najít alespoň nějaký doklad či smlouvu od daného závazku a tu následně předložit.

Co je to úpadek dlužníka?

Jedná se o jednu z podmínek insolvence. Aby se celé insolvenční řízení mohlo vůbec rozjet, tak je potřeba prokázat u klienta úpadek. Klient musí mít alespoň dva závazky, což stanovuje zákon, které jsou 30 dnů po splatnosti. To je takový základ, aby mohlo být insolvenční řízení zahájeno.

Jaké jsou podmínky pro vstup do insolvence?

Klient musí mít prokázán úpadek. Plus musí být osoba starší osmnácti let.

A poslední otázka pro dnešek zní.

Je nějaký minimální příjem, který musím vykazovat, když chci požádat o oddlužení?

A jaké příjmy jsou použitelné pro oddlužení? Minimální příjem. Vstup do insolvence ovlivňují věci, které jsou stanoveny zákonem a jsou to: výše dluhu, počet vyživovaných osob a samotný příjem. Z toho se vypočítá minimální srážka v oddlužení. Lze oddlužit kohokoliv, kdo bere příjem z podnikání, příjem z pracovního poměru, ale i důchody, ať je to invalidní důchod, nebo starobní důchod. Všechno je to bráno jako příjmy.

A co třeba maminky na mateřské?

Samozřejmě i mateřská nebo rodičovský příspěvek je příjem. Pokud je příjem nízký, lze navýšení příjmů řešit takzvanou darovací smlouvou neboli smlouvou o důchodu.

Tak já ti moc děkuju. Darovací smlouvu si probereme až v příštím videu. A to by bylo pro dnešek všechno a těšíme se na vás při pokračování. Na shledanou.

Odkazy:

Zjištění dluhů; Jak zjistit své dluhy; Podmínky insolvence; Úpadek, hrozící úpadek; Oddlužení při mateřské dovolené; Insolvence se sociálními dávkamy; Darovací smlouva v oddlužení

 

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.