Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Rady jak na dluhy

V dluzích jsem se ocitla kvůli kamarádovi. Díky oddlužení jsem mohla začít znovu

Naivně jsem půjčila peníze a tím se zanedlouho dostala sama do problémů. Nečekané výdaje na pohřeb otce, nečekaná operace a těhotenství. Více se to zkomplikovat nemohlo. Pomoc jsem našla až po porodu a díky oddlužení a Abivii jsem začala znovu v klidu žít. Velice děkuji! Více zde »

Oddlužení nebo exekuce? Co je výhodnější? Velké srovnání výhod a nevýhod z pohledu dlužníka

Jak se liší výše srážek v oddlužení a exekuci? Může dlužník nakládat s majetkem? Jak se bránit protiprávnímu jednání? Přečtěte si článek JUDr. Davida Vozáka, odborníka na insolvenční právo. Více zde »

Insolvenční den v Havířově aneb vše o insolvenci, co vás zajímá

Jste z Havířova a okolí? Chcete se dozvědět více informací o oddlužení, insolvenčním řízení a novinkách po novele insolvenčního zákona od 1. 6. 2019? Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří a to ve čtvrtek 22. 8. Těšíme se na vás! Více zde »

Na novelu zákona jsme připraveni! Přijďte se poradit co nejdříve a utečte tak před dlouhým čekáním ve frontě

Jaké podmínky přinesla novela insolvenčního zákona a nač se připravit? Kolik bude muset dlužník v oddlužení uhradit a v jakém případě získá osvobození od soudu? Více zde »

Oddlužení pro OSVČ bude složitější! Jak se bude určovat výše splátky?

Novela insolvenčního zákona přinesla spoustu změn. Na nepříjemnosti se musejí připravit především podnikatelé, jejichž splátky se budou nově určovat speciálním postupem. Více zde »

Co dělat po ukončení oddlužení? Soud vydá rozhodnutí automaticky

Co si musí dlužník po ukončení oddlužení pohlídat? Je nutno kontaktovat soud a exekutory? Kdy dojde o výmaz dlužníka z insolvenčního rejstříku? Přečtěte si, jak po ukončení oddlužení správně postupovat. Více zde »

Co exekutor může po zahájení insolvenčního řízení ještě činit a co už nikoliv

Jaký je rozdíl mezi nařízením a provedením exekuce? Jak postupovat po splnění oddlužení vůči starým exekucím? Co exekutor po zahájení insolvenčního řízení nemůže? Více zde »

Jsou vaše splátky příliš vysoké? Jak snadno získat výhodnou konsolidaci a platit méně? 

Konsolidace, neboli sloučení úvěrů a půjček do jediné, se využívá pro snížení splátek a je obvykle nejlevnějším a nejjednodušším řešením, jak předejít či vyřešit potíže s dluhy. Jak najít výhodnou konsolidaci šitou na míru právě pro vás? Více zde »

Jak správně provádět srážky z příjmu dlužníka v exekuci po zahájení insolvenčního řízení

Jsou na dlužníka nařízeny v rámci exekuce srážky ze mzdy? Jak správně provádět srážky v případě zahájení insolvenčního řízení? V praxi se v této fázi insolvenčního řízení nejčastěji setkáme s tzv. deponováním srážek u zaměstnavatele. Přečtěte si, jak má mzdová účetní správně postupovat. Více zde »

Nedaří se vám zjistit, komu a kolik dlužíte? Naše advokátní kancelář vám pomůže zjistit vaše dluhy

Potřebujete získat seznam všech svých aktuálních věřitelů a dluhů a nedaří se vám potřebné informace zjistit? Nabízíme řešení. Připravili jsme pro vás novou službu, díky které všechny potřebné informace zjistíme za vás. Ušetříte spoustu času, energie i zbytečných nervů. Více zde »

Jak snížit splátky v oddlužení

Kolik budete muset hradit ze svého příjmu na splátky věřitelům a po jak dlouhou dobu? V jakém případě je možné požádat o snížení splátky? Více zde »

Pomáháme lidem. Jak? Například tak, aby neztratili střechu nad hlavou

Ukrývání majetku před věřiteli se nemusí vyplatit. Insolvenční správce má v rámci insolvenčního řízení oprávnění žalobou napadat tzv. neúčinné právní úkony. Může se jednat o darování majetku dlužníka někomu z rodiny. Jak se proti žalobě bránit? Více zde »

Nabytí majetku z dědictví v průběhu oddlužení splátkovým kalendářem

Pokud se dlužník stane účastníkem dědického řízení a něco zdědí, musí dle insolvenčního zákona informovat svého insolvenčního správce. Co dlužník v dědickém řízení může a co již nesmí učinit? Více zde »

Jak se ochránit před zděděním dluhů

Dědic má možnost dědictví odmítnout, využít výhrady soupisu pozůstalosti nebo se dědického práva zřeknout.  Více zde »

Smrt dlužníka v insolvenci a následné dědictví

Pokud dlužník v průběhu svého oddlužení zemře, nepřechází na dědice možnost v jeho oddlužení pokračovat. Dluhy se tak dědí v aktuální výši. Více zde »

Dluhy před uzavřením manželství

I když jde o dluh jednoho z manželů před uzavřením manželství, věřitel se může domáhat uspokojení své pohledávky i z majetku ve společném jmění manželů. Majetek v SJM lze pro tento dluh postihnout pouze do „poloviny hodnoty“ tohoto majetku. Více zde »

Které dluhy může exekutor vymáhat z majetku ve společném jmění manželů?

Z čeho se může věřitel při vymáhání své pohledávky uspokojit, pokud je SJM smluvně upraveno? Přečtěte si, jak se postupuje a nač má exekutor právo. Více zde »

Jak se bránit proti exekuci

Proti usnesení o nařízení exekuce je možno podat návrh na zastavení exekuce. Přečtěte si, jak postupovat a na koho se obrátit. Více zde »

Vypořádání majetku po rozvodu dle občanského zákoníku

Rozvod je jedna z nejtěžších životních situací. Jak je to s majetkem a dluhy po rozvodu? Ideální je dohoda. Více zde »

Popírání pohledávek věřitelů v insolvenčním řízení. Dlužníku, braň se!

Dlužník má právo rozporovat přihlášené pohledávky do insolvenčního řízení, ale v praxi se s tímto příliš často nesetkáme. Dlužník často neví, oč se jedná a jaké má možnosti. Nač by si měl dávat dlužník pozor a jak by měl postupovat? Více zde »

Nezadlužte své dítě kvůli nedoplatku za odpad

Za zaplacení místního poplatku odpovídá jak nezletilé dítě (poplatník), tak i jeho zákonný zástupce. Není-li poplatek zaplacen, úřad se rozhodne, komu jej vyměří a po kom jej bude vymáhat. Přečtěte si, jak zbytečně nezadlužit své dítě. Více zde »

Úloha insolvenčního správce v oddlužení

Insolvenční správce je ustanoven soudem při povolení oddlužení. Kontroluje dodržování podmínek stanovených soudem a je povinen pracovat svědomitě a s odbornou péčí. Jaké má povinnosti? Více zde »

Pomohli jsme 10 853 lidem z dluhů ve výši 11 141 109 918 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky

Pomáhejte s námi lidem!

Hledáme posilu do našeho týmu insolvenčních specialistů. Pokud vás zajímá oblast oddlužení a hledáte přátelský kolektiv, pak jste zde správně.

Děkujeme klientům za důvěru!

I v letošním roce 2019 se na nás obrátila spousta klientů s prosbou o pomoc v jejich dluhové a majetkové situaci. Jejich spokojenost nás velmi těší a velké díky patří především našim zaměstnancům. Co o nich klienti říkají?