Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Rady jak na dluhy

Oddlužení a krizová opatření při epidemii

Krizová opatření vlády přijatá kvůli epidemii koronaviru nemají žádný přímý vliv na průběh oddlužení. Stále platí, že minimální srážka z příjmů dlužníka pro oddlužení by měla být alespoň 2 300 Kč. Možností dlužníka je zažádat o snížení splátek, přerušení nebo prodloužení oddlužení. Více zde »

Jak je to s prodejem nemovitosti v insolvenci?

Nemovitost, která je předmětem zajištění, se v oddlužení prodává na základě pokynu zajištěného věřitele. Jak je to s nemovitostí nezajištěnou? Musí se v oddlužení vydat nemovitost, která je obydlím dlužníka? Jaká je referenční hodnota vaší nemovitosti? Více zde »

Mohu si založit účet v bance, když mám exekuci?

Jak je to se založením účtu v exekuci? Může exekutor obstavit i tento nový účet nebo dokonce účet manželky? Jaké jsou způsoby provedení exekuce? Více zde »

Co je darovací smlouva pro oddlužení? Kdo může být dárcem?

Pokud dlužník nemá dostatečný příjem a neplní podmínku pro povolení oddlužení, možností je využít dárce, který mu bude měsíčně na oddlužení přispívat. Jak to probíhá? Kdo může být tímto dárcem a jaké má povinnosti? Představuje dárcovství nějaká rizika? Více zde »

Je možné podnikat při oddlužení? Jaká jsou případná rizika?

Insolvenční zákon podnikání nezakazuje. O jeho zahájení je třeba informovat co nejdříve insolvenčního správce. Které činnosti při insolvenčním řízení vykonávat nelze? Více zde »

Kdy mi skončí insolvence? Kdy dostanu osvobození od dluhů?

Oddlužení končí rozhodnutím soudu. Osvobození od povinnosti platit v oddlužení nesplacené a do něj nepřihlášené pohledávky obdrží dlužník automaticky. Co dělat, když je oddlužení splněno a můj správce je nečinný? Více zde »

Co dělat po ukončení oddlužení? Soud vydá rozhodnutí automaticky

Co si musí dlužník po ukončení oddlužení pohlídat? Je nutno kontaktovat soud a exekutory? Kdy dojde o výmaz dlužníka z insolvenčního rejstříku? Přečtěte si, jak po ukončení oddlužení správně postupovat. Více zde »

Jak zjistím, že dlužník vstoupil do insolvence?

Dlužníka si stačí pohlídat ve veřejně dostupném insolvenčním rejstříku. Co dělat a jak přihlásit do insolvenčního řízení svou pohledávku? Jakou lhůtu je třeba dodržet? Více zde »

Jak je to s hypotékou v oddlužení? Přijdu o nemovitost?

Pokud je nemovitost předmětem zajištění, bude v oddlužení záležet jen a pouze na zajištěném věřiteli. Insolvenční správce je povinen se jeho pokynem řídit. Jak je to v případě, kdy nemovitost není předmětem zajištění? Poskytne mi někdo hypotéku, když jsem v oddlužení? Více zde »

Jak ovlivní mé oddlužení práce v zahraničí?

Ať už se jedná o hlavní, doplňkový či mimořádný příjem, dlužník je povinen tento nezatajovat a poskytnout jej správci pro splátky pro oddlužení. Dlužník musí sám zajistit, aby z jeho zahraničních příjmů byly srážky prováděny. Buď si srážky provádí sám, nebo se dohodne o postupu se správcem. Více zde »

Insolvence řešená konkursem

Při konkursu dochází ke zpeněžení majetku dlužníka. Neuspokojené pohledávky zůstávají po konkursu „aktivní“ a dlužník má stále povinnost je uhradit. V praxi se následně běžně využívá možnost oddlužení. Více zde »

Jak je to s daňovými bonusy a přeplatky na daních v oddlužení? Musím je přiznat?

Danově bonusy a přeplatky daně se musí v oddlužení použít jako mimořádný příjem na mimořádné splátky nezajištěným věřitelům. Jak se to děje v praxi? Více zde »

Nemocenská při oddlužení

Dávky nemocenského pojištění jsou považovány za příjem podléhající srážkám ze mzdy pro oddlužení. Jak dlouho můžu marodit a jak to ovlivní mé oddlužení? Více zde »

Jak je to s oddlužením (insolvencí) při mateřské dovolené?

Oddlužení je možné využít i na mateřské dovolené. Jak je to se snížením příjmu a srážkami pro oddlužení? Mohu si nechat porodné? Přečtěte si vše důležité. Více zde »

Zablokoval vám exekutor účet? Jak je možné se bránit?

Pokud je exekuce oprávněná, nelze se proti ní jakkoli účinně bránit. Často je zablokován i účet manžela. Jak zrušit blokaci účtu po zaplacení dluhu? Kdy bude zrušena blokace účtu v případě oddlužení? Více zde »

Jak je to s placením výživného (alimentů) dlužníkem v insolvenci?

Dlužník je v oddlužení povinen hradit dlužné i běžné výživné a to přednostně a v plné výši. Tuto skutečnost musí uvést v návrhu na povolení oddlužení. Jakým způsobem se výživné hradí a je možné jeho výši změnit? Co dělat v případě, kdy není výživné hrazeno? Více zde »

Lze předčasně splatit dluhy v oddlužení?

Ano, oddlužení je možné ukončit dříve. Jakým způsobem? Co získám předčasným ukončením oddlužení? Kde zjistím, kolik mi na oddlužení zbývá doplatit? Více zde »

Lze o oddlužení požádat i se sociálními dávkami?

Mezi příjmy, které jsou pro oddlužení použitelné, patří podpora v nezaměstnanosti i některé sociální dávky. O které se jedná? Mám na ně v insolvenci stále nárok? Více zde »

Kdy budu vymazán z registru dlužníků?

Jak je to s výmazem z registrů dlužníků? Mají registry právo evidovat informace o mých dluzích i po jejich zaplacení? A pokud ano, jak dlouho? Existuje vůbec nějaká zákonná cesta, jak evidenci v registru dlužníků zrušit? Více zde »

Marie: Neváhejte a řešte svou situaci co nejdříve! Jedině tak budete zase klidně spát a žít

Žila jsem spokojeně, radovala se z maličkostí a myslela, že to tak bude navždy. Jenže život se mi ve vteřině změnil. Díky Abivii a Martině Adamčíkové jsem ale dostala druhou šanci a velice jí tímto děkuji! Více zde »

Oddlužení online nebo osobně? 

Jak by měla být služba sepisu a podání návrhu na povolení oddlužení poskytována? Je vhodné využít služby online nebo raději osobně? Jak to vidí zkušený odborník JUDr. David Vozák, který se na oddlužení a insolvence specializuje více než 10 let? Více zde »

V dluzích jsem se ocitla kvůli kamarádovi. Díky oddlužení jsem mohla začít znovu

Naivně jsem půjčila peníze a tím se zanedlouho dostala sama do problémů. Nečekané výdaje na pohřeb otce, nečekaná operace a těhotenství. Více se to zkomplikovat nemohlo. Pomoc jsem našla až po porodu a díky oddlužení a Abivii jsem začala znovu v klidu žít. Velice děkuji! Více zde »

Oddlužení nebo exekuce? Co je výhodnější? Velké srovnání výhod a nevýhod z pohledu dlužníka

Jak se liší výše srážek v oddlužení a exekuci? Může dlužník nakládat s majetkem? Jak se bránit protiprávnímu jednání? Přečtěte si článek JUDr. Davida Vozáka, odborníka na insolvenční právo. Více zde »

Insolvenční den v Havířově aneb vše o insolvenci, co vás zajímá

Jste z Havířova a okolí? Chcete se dozvědět více informací o oddlužení, insolvenčním řízení a novinkách po novele insolvenčního zákona od 1. 6. 2019? Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří a to ve čtvrtek 22. 8. Těšíme se na vás! Více zde »

Na novelu zákona jsme připraveni! Přijďte se poradit co nejdříve a utečte tak před dlouhým čekáním ve frontě

Jaké podmínky přinesla novela insolvenčního zákona a nač se připravit? Kolik bude muset dlužník v oddlužení uhradit a v jakém případě získá osvobození od soudu? Více zde »

Oddlužení pro OSVČ bude složitější! Jak se bude určovat výše splátky?

Novela insolvenčního zákona přinesla spoustu změn. Na nepříjemnosti se musejí připravit především podnikatelé, jejichž splátky se budou nově určovat speciálním postupem. Více zde »

Co exekutor může po zahájení insolvenčního řízení ještě činit a co už nikoliv

Jaký je rozdíl mezi nařízením a provedením exekuce? Jak postupovat po splnění oddlužení vůči starým exekucím? Co exekutor po zahájení insolvenčního řízení nemůže? Více zde »

Jsou vaše splátky příliš vysoké? Jak snadno získat výhodnou konsolidaci a platit méně? 

Konsolidace, neboli sloučení úvěrů a půjček do jediné, se využívá pro snížení splátek a je obvykle nejlevnějším a nejjednodušším řešením, jak předejít či vyřešit potíže s dluhy. Jak najít výhodnou konsolidaci šitou na míru právě pro vás? Více zde »

Jak správně provádět srážky z příjmu dlužníka v exekuci po zahájení insolvenčního řízení

Jsou na dlužníka nařízeny v rámci exekuce srážky ze mzdy? Jak správně provádět srážky v případě zahájení insolvenčního řízení? V praxi se v této fázi insolvenčního řízení nejčastěji setkáme s tzv. deponováním srážek u zaměstnavatele. Přečtěte si, jak má mzdová účetní správně postupovat. Více zde »

Nedaří se vám zjistit, komu a kolik dlužíte? Naše advokátní kancelář vám pomůže zjistit vaše dluhy

Potřebujete získat seznam všech svých aktuálních věřitelů a dluhů a nedaří se vám potřebné informace zjistit? Nabízíme řešení. Připravili jsme pro vás novou službu, díky které všechny potřebné informace zjistíme za vás. Ušetříte spoustu času, energie i zbytečných nervů. Více zde »

Jak snížit splátky v oddlužení

Kolik budete muset hradit ze svého příjmu na splátky věřitelům a po jak dlouhou dobu? V jakém případě je možné požádat o snížení splátky? Více zde »

Pomáháme lidem. Jak? Například tak, aby neztratili střechu nad hlavou

Ukrývání majetku před věřiteli se nemusí vyplatit. Insolvenční správce má v rámci insolvenčního řízení oprávnění žalobou napadat tzv. neúčinné právní úkony. Může se jednat o darování majetku dlužníka někomu z rodiny. Jak se proti žalobě bránit? Více zde »

Nabytí majetku z dědictví v průběhu oddlužení splátkovým kalendářem

Pokud se dlužník stane účastníkem dědického řízení a něco zdědí, musí dle insolvenčního zákona informovat svého insolvenčního správce. Co dlužník v dědickém řízení může a co již nesmí učinit? Více zde »

Jak se ochránit před zděděním dluhů

Dědic má možnost dědictví odmítnout, využít výhrady soupisu pozůstalosti nebo se dědického práva zřeknout.  Více zde »

Smrt dlužníka v insolvenci a následné dědictví

Pokud dlužník v průběhu svého oddlužení zemře, nepřechází na dědice možnost v jeho oddlužení pokračovat. Dluhy se tak dědí v aktuální výši. Více zde »

Dluhy před uzavřením manželství

I když jde o dluh jednoho z manželů před uzavřením manželství, věřitel se může domáhat uspokojení své pohledávky i z majetku ve společném jmění manželů. Majetek v SJM lze pro tento dluh postihnout pouze do „poloviny hodnoty“ tohoto majetku. Více zde »

Které dluhy může exekutor vymáhat z majetku ve společném jmění manželů?

Z čeho se může věřitel při vymáhání své pohledávky uspokojit, pokud je SJM smluvně upraveno? Přečtěte si, jak se postupuje a nač má exekutor právo. Více zde »

Jak se bránit proti exekuci

Proti usnesení o nařízení exekuce je možno podat návrh na zastavení exekuce. Přečtěte si, jak postupovat a na koho se obrátit. Více zde »

Vypořádání majetku po rozvodu dle občanského zákoníku

Rozvod je jedna z nejtěžších životních situací. Jak je to s majetkem a dluhy po rozvodu? Ideální je dohoda. Více zde »

Popírání pohledávek věřitelů v insolvenčním řízení. Dlužníku, braň se!

Dlužník má právo rozporovat přihlášené pohledávky do insolvenčního řízení, ale v praxi se s tímto příliš často nesetkáme. Dlužník často neví, oč se jedná a jaké má možnosti. Nač by si měl dávat dlužník pozor a jak by měl postupovat? Více zde »

Nezadlužte své dítě kvůli nedoplatku za odpad

Za zaplacení místního poplatku odpovídá jak nezletilé dítě (poplatník), tak i jeho zákonný zástupce. Není-li poplatek zaplacen, úřad se rozhodne, komu jej vyměří a po kom jej bude vymáhat. Přečtěte si, jak zbytečně nezadlužit své dítě. Více zde »

Úloha insolvenčního správce v oddlužení

Insolvenční správce je ustanoven soudem při povolení oddlužení. Kontroluje dodržování podmínek stanovených soudem a je povinen pracovat svědomitě a s odbornou péčí. Jaké má povinnosti? Více zde »

Pomohli jsme 11 127 lidem z dluhů ve výši 11 381 431 989 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky

S oddlužením pomáháme stále – ONLINE

Nemusíte se obávat! I v situaci s omezeními způsobenými koronavirem jsme vám neustále k dispozici! Využijte uvolněný čas k přípravě dokumentů. Jste již v oddlužení? Přečtěte si, zda mají krizová opatření vlády při epidemii dopad na průběh vašeho oddlužení

Pomáhejte s námi lidem!

Hledáme posilu do našeho týmu insolvenčních specialistů. Pokud vás zajímá oblast oddlužení a hledáte přátelský kolektiv, pak jste zde správně.