Hledáme posilu do kanceláře v Ústí nad Labem
Do zavedené pobočky advokátní kanceláře v Ústí nad Labem hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici insolvenční specialista.
Chcete se konečně zbavit se dluhů? Nečekejte na nic! Nenechávejte je narůstat. Objevte návod, jak dodržet předsevzetí: 3 kroky k osvobození od dluhů
Útěk před dluhy do jiné země se nevyplácí. Paní Lenka E. o tom ví své. Oddlužení ze zahraničí a na nemocenské jí ale po dlouhém trápení nakonec vyšlo. Celé jsme ho sjednali pouze online. Skutečný příběh naší klientky
Základní podmínky insolvence jsou: mít dluhy nejméně u 2 věřitelů, které dlužník není schopen splácet, mít zajištěn příjem a insolvenční návrh sepsaný oprávněnou osobou. Další aktuální podmínky oddlužení
Dlužník v exekuci má možnost zbavit se úroků z prodlení, uhradit pouze jistinu dluhu + poplatek 1 500 Kč. Týká se pouze státních dluhů. Jiné dluhy lze řešit oddlužením. Více o Milostivém létu 2
Dovolená může být pro dlužníky nebezpečná. Proč řešení dluhů neodkládat? A můžou na dovolenou i lidé v exekuci a insolvenci? Informace nejen pro dlužníky
Velký přehled dluhových registrů, doba uchování jejich záznamů a odpovědi na nejčastější související otázky. Věděli jste například, že záznam v insolvenčním rejstříku vám v něm zůstane doživotně? Dluhové registry podrobně
Ze začarovaného kruhu půjček a dluhů dostalo Jakuba oddlužení a perfektní spolupráce s Ing. Martinou Prudilovou z advokátní kanceláře. Více zde »
Alena se odstěhovala do Anglie a neudělala si pořádek ve svých financích. Po několika letech začaly chodit k rodičům exekuční příkazy. Následně zemřel otec a Alena byla nucena vrátit se zpět do rodné země, kde se dluh vyšplhal na 500 000 Kč. Jedinou cestou bylo oddlužení. Více zde »
Při oddlužení je vhodné spolupracovat s někým, kdo nám nejen odborně vypracuje návrh na povolení oddlužení, ale také nám bude k dispozici po celou dobu insolvence, která trvá zpravidla 3 nebo 5 let. Přečtěte si, co vše můžete během insolvenčního řízení řešit a nač se vám bude odborná pomoc rozhodně hodit. Více zde »
Exekutor má možnost nařídit srážky ze mzdy a současně také obstavit účet dlužníka. Jak získat nezabavitelnou částku? Jaké možnosti dlužník má? Více zde »
Kdo je finanční arbitr a jak vám může i v insolvenci či oddlužení pomoci? Finanční arbitr řeší spory spotřebitelů s finančními institucemi. Poradil také našemu klientovi v oddlužení, jehož manželka jako ručitelka musela doplatit dluh do 100%. Banka po ní navíc ale chtěla sepsat zápis svým notářem v neadekvátní hodnotě vůči celkově nízkému dluhu. Více zde »
Pomůžeme vám vyřešit dluhy a exekuce. Podívejte se, co o insolvenci a své práci s klienty říká Jana Kovaříková z pražské kanceláře. Domluvte si nezávaznou a bezplatnou konzultaci vaší situace. Více zde »
Dopravní nehoda obrátila Petrův život vzhůru nohama. Zdravotní komplikace a mrtvice způsobily ztrátu milované práce a krach úspěšné firmy. Z insolvence se dostal díky oddlužení. Byla to jediná možnost, jak znovu ještě v klidu žít bez dluhů a exekucí. Přečtěte si jeho příběh. Více zde »
Zjistit všechny své dluhy a exekuce není snadné. Je třeba velké trpělivosti, času a všechny informace z jednotlivých výstupů podrobně zpracovat a porovnat. Kde všude jsou dluhy evidovány? Jakým způsobem je zjistit? Více zde »
Pokud má být nemovitost v insolvenci prodána, dlužník si může kupce vybrat sám. Nejlépe takového, který jej nechá v domě nadále bydlet prostřednictvím přijatelného nájmu. Jak si kupce vybrat a jak postupovat? Více zde »
Jak probíhá povolení a schválení oddlužení podnikatelů (OSVČ)? Jak se stanoví měsíční srážky pro oddlužení? V jakém případě získá podnikatel osvobození od dluhů? Více zde »
Proč exekuce probíhají i po ukončení insolvence? Co může dlužník dělat, pokud exekutor exekuci nezastaví? Jak postupovat? Více zde »
Jaký je rozdíl mezi insolvenčním návrhem a návrhem na povolení oddlužení? Jaké jsou povinné přílohy návrhu na povolení oddlužení? Kdo může návrh sepsat a jakým způsobem se podává na soud? Více zde »
Pro výměnu insolvenčního správce musí existovat konkrétní a pádné důvody. O jaké se jedná? Jak postupovat, pokud chci požádat o výměnu správce v insolvenci? Více zde »
Aby byl dlužník v úpadku, musí mít obecně min. dva dluhy u dvou různých věřitelů po splatnosti. Jak nejlépe při řešení úpadku postupovat? Více zde »
Zkrácení insolvence na 3 roky platí hlavně pro starobní důchodce a invalidní důchodce 2. či 3. stupně. Za splnění určitých podmínek ji však mohou využít všichni dlužníci. Více zde »
Povinností dlužníka v insolvenci je všechny hodnoty nabyté dědictvím zpeněžit a použít pro mimořádné splátky nezajištěným věřitelům. Dědic má možnost odmítnout jen tzv. předlužené dědictví a to vždy pouze se souhlasem insolvenčního správce. Více zde »
Jaká je výše nezabavitelné částky pro rok 2021? Jak změna její výše ovlivní insolvenci? Co dělat v případě, kdy hrozí zrušení oddlužení pro neplnění? Více zde »
Od 1. 7. 2021 budou banky zřizovat tzv. chráněné účty, jejichž prostředky nebude možné postihnout exekucí. Jak si takový účet zřídit? Jaké má výhody a co lidem v exekucích přinese? Více zde »
Co přinesla mimořádná opatření dlužníkům v insolvenci? Jaké mají možnosti, pokud se jim snížil příjem či o práci přišli kvůli COVIDU-19? Kdo může žádat o snížení splátek a kdo o přerušení oddlužení? Více zde »
Insolvenční správce je ustanoven soudem při povolení oddlužení dlužníka. Jeho povinnosti jsou povahy administrativní, zjišťovací, přezkumné a právní, případně daňové. Neplní-li včas své povinnosti si nebo si přímo počíná nezákonným způsobem, má dlužník možnost obrátit se na insolvenční soud. Více zde »
Jak je to s výmazem z registrů dlužníků? Mají registry právo evidovat informace o mých dluzích i po jejich zaplacení? A pokud ano, jak dlouho? Existuje vůbec nějaká zákonná cesta, jak evidenci v registru dlužníků zrušit? Více zde »
Jak si vypořádat majetek, když jej nechcete rozřezávat na dvě půlky? Nezapomínejte ani na dluhy, i ty je potřeba rozdělit, jsou součástí majetkového vyrovnání! Více zde »
Schválí návrh novely insolvenčního zákona poslanci a Senát? Jaké změny v insolvenci a oddlužení případná novela přinese? Majetek bude nově možné prodat i po ukončení insolvence. Změna evidence v insolvenčním rejstříku naopak nenastane. Dlužník zde bude stále evidován po dobu 5 let od ukončení oddlužení. Více zde »
Výše odměny insolvenčního správce a její výpočet závisí na způsobu realizace oddlužení. Odměna se skládá jednak z paušální částky za každý jeden měsíc trvání oddlužení a jednak z odměny z výtěžku zpeněžení. Jak se odměna vypočítá? Více zde »
Nečekané události dostaly naši společnost do velkých finančních problémů. Nedokázali jsme situaci sami zvládnout a byli nuceni propustit zaměstnance a následně podat insolvenční návrh. Neměli jsme tušení, jak na to a požádali o pomoc paní Vaňkovou z advokátní kanceláře. Více zde »
Předmanželská smlouva ohledně společného jmění může být užitečná. Exekutor za určitých podmínek musí k této dohodě ze zákona přihlédnout. Více zde »
Čeká vás jednání s insolvenčním správcem? Jaké jsou povinnosti správce a které dokumenty je správce povinen vyhotovit? Jak se na jednání připravit? Více zde »
V případě ztráty zaměstnání je dlužník v oddlužení povinen oznámit tuto skutečnost přidělenému insolvenčnímu správci. Je mu stanovena lhůta 3-6 měsíců na to, aby si opatřil nové zaměstnání či jiný zdroj příjmů. Co všechno musí doložit a jak postupovat? Více zde »
Jaké rozlišujeme typy pohledávek z hlediska jejich uspokojení? Kolik bude věřiteli v oddlužení zaplaceno na jeho pohledávce? Více zde »
Rozvod nemá žádný vliv na schválené společné oddlužení manželů. Oba bývalí partneři po rozvodu pokračují ve splácení oddlužení a jsou jim prováděny srážky pro oddlužení stejným způsobem, jako když manželé byli. Tuto změnu je třeba nahlásit insolvenčnímu správci a mzdovým účetním. Více zde »
Pokud dlužník projde úspěšně oddlužením a získá osvobození od dluhů, je osvobozen také od placení pohledávek svým ručitelům. Jak může ručitel dosáhnout náhrady za své plnění? Více zde »
Návštěva exekutora není nikdy příjemná. V případě, že i u vás zazvoní, je třeba postupovat s chladnou hlavou. Zkontrolujte doklady exekutora a vše si řádně zaznamenejte. Více zde »
Dlužník má právo rozporovat přihlášené pohledávky do insolvenčního řízení, ale v praxi se s tímto příliš často nesetkáme. Dlužník často neví, oč se jedná a jaké má možnosti. Nač by se měl dávat dlužník pozor a jak by měl postupovat? Více zde »
Pohledávka na výživném se v rámci oddlužení považuje za přednostní nárok, a proto je dlužníku stanovena povinnost plnit celé výživné z částky určené pro splátky nezajištěným věřitelům. Speciální pozici mezi vyživovanými osobami mají pro účely oddlužení tzv. nepřímo vyživované osoby, u nichž je výživné stanoveno rozhodnutím soudu. Více zde »
V případě exekuce vedené pro neuhrazený závazek jednoho z manželů lze do exekuce přibrat i druhého manžela. Proto je nejvhodnějším řešením podat návrh na povolení oddlužení společně. Jedině tak lze vyřešit finanční situaci rodiny. Více zde »
Jaký je rozdíl v postavení zajištěného a nezajištěného věřitele a jaké jsou dopady pro dlužníka a jeho oddlužení? Více zde »
Dlužník musí v oddlužení plnit určité povinnosti, které jsou různé podle formy, kterou se jeho oddlužení uskuteční. Během schváleného oddlužení mohou nastat i okolnosti, pro které soud může již schválené oddlužení zrušit. Více zde »
Povolení oddlužení je významný krok pro dlužníka. Nicméně zásadní je až schválení oddlužení, tzn. rozhodnutí o formě oddlužení. V době od povolení oddlužení do jeho schválení probíhá řada důležitých okamžiků. Více zde »
Soud je povinen zahájit insolvenční řízení do 3 dnů od obdržení návrhu na povolení oddlužení. Soud posuzuje návrh z hlediska kompletnosti a oprávněnosti, tzn. zda existuje úpadek dlužníka. Jaké jsou podmínky pro povolení oddlužení? Více zde »
POZOR! Exekuce a jejich úroky se nezastavují! Pouze některé exekuce týkající se věcí movitých a nemovitostí se nebudou do 30. 6. 2020 provádět. V oddluženích splátkovým kalendářem povolených soudem do 31. 5. 2019 lze nyní požádat o snížení splátek bez omezení. Více zde »
Pokud je společnost v úpadku nebo předlužená, má povinnost podat na sebe prostřednictvím statutárního orgánu insolvenční návrh. Co je k návrhu potřeba? Co konkurs obnáší a co se děje s neuspokojenými pohledávkami věřitelů? Více zde »
Krizová opatření vlády přijatá kvůli epidemii koronaviru nemají žádný přímý vliv na průběh oddlužení. Stále platí, že minimální srážka z příjmů dlužníka pro oddlužení by měla být alespoň 2 300 Kč. Možností dlužníka je zažádat o snížení splátek, přerušení nebo prodloužení oddlužení. Více zde »
Nemovitost, která je předmětem zajištění, se v oddlužení prodává na základě pokynu zajištěného věřitele. Jak je to s nemovitostí nezajištěnou? Musí se v oddlužení vydat nemovitost, která je obydlím dlužníka? Jaká je referenční hodnota vaší nemovitosti? Více zde »
Jak je to se založením účtu v exekuci? Může exekutor obstavit i tento nový účet nebo dokonce účet manželky? Jaké jsou způsoby provedení exekuce? Více zde »
Pokud dlužník nemá dostatečný příjem a neplní podmínku pro povolení oddlužení, možností je využít dárce, který mu bude měsíčně na oddlužení přispívat. Jak to probíhá? Kdo může být tímto dárcem a jaké má povinnosti? Představuje dárcovství nějaká rizika? Více zde »
Insolvenční zákon podnikání nezakazuje. O jeho zahájení je třeba informovat co nejdříve insolvenčního správce. Které činnosti při insolvenčním řízení vykonávat nelze? Více zde »
Oddlužení končí rozhodnutím soudu. Osvobození od povinnosti platit v oddlužení nesplacené a do něj nepřihlášené pohledávky obdrží dlužník automaticky. Co dělat, když je oddlužení splněno a můj správce je nečinný? Více zde »
Co si musí dlužník po ukončení oddlužení pohlídat? Je nutno kontaktovat soud a exekutory? Kdy dojde o výmaz dlužníka z insolvenčního rejstříku? Přečtěte si, jak po ukončení oddlužení správně postupovat. Více zde »
Dlužníka si stačí pohlídat ve veřejně dostupném insolvenčním rejstříku. Co dělat a jak přihlásit do insolvenčního řízení svou pohledávku? Jakou lhůtu je třeba dodržet? Více zde »
Pokud je nemovitost předmětem zajištění, bude v oddlužení záležet jen a pouze na zajištěném věřiteli. Insolvenční správce je povinen se jeho pokynem řídit. Jak je to v případě, kdy nemovitost není předmětem zajištění? Poskytne mi někdo hypotéku, když jsem v oddlužení? Více zde »
Ať už se jedná o hlavní, doplňkový či mimořádný příjem, dlužník je povinen tento nezatajovat a poskytnout jej správci pro splátky pro oddlužení. Dlužník musí sám zajistit, aby z jeho zahraničních příjmů byly srážky prováděny. Buď si srážky provádí sám, nebo se dohodne o postupu se správcem. Více zde »
Při konkursu dochází ke zpeněžení majetku dlužníka. Neuspokojené pohledávky zůstávají po konkursu „aktivní“ a dlužník má stále povinnost je uhradit. V praxi se následně běžně využívá možnost oddlužení. Více zde »
Danově bonusy a přeplatky daně se musí v oddlužení použít jako mimořádný příjem na mimořádné splátky nezajištěným věřitelům. Jak se to děje v praxi? Více zde »
Dávky nemocenského pojištění jsou považovány za příjem podléhající srážkám ze mzdy pro oddlužení. Jak dlouho můžu marodit a jak to ovlivní mé oddlužení? Více zde »
Oddlužení je možné využít i na mateřské dovolené. Jak je to se snížením příjmu a srážkami pro oddlužení? Mohu si nechat porodné? Přečtěte si vše důležité. Více zde »
Pokud je exekuce oprávněná, nelze se proti ní jakkoli účinně bránit. Často je zablokován i účet manžela. Jak zrušit blokaci účtu po zaplacení dluhu? Kdy bude zrušena blokace účtu v případě oddlužení? Více zde »
Dlužník je v oddlužení povinen hradit dlužné i běžné výživné a to přednostně a v plné výši. Tuto skutečnost musí uvést v návrhu na povolení oddlužení. Jakým způsobem se výživné hradí a je možné jeho výši změnit? Co dělat v případě, kdy není výživné hrazeno? Více zde »
Ano, oddlužení je možné ukončit dříve. Jakým způsobem? Co získám předčasným ukončením oddlužení? Kde zjistím, kolik mi na oddlužení zbývá doplatit? Více zde »
Mezi příjmy, které jsou pro oddlužení použitelné, patří podpora v nezaměstnanosti i některé sociální dávky. O které se jedná? Mám na ně v insolvenci stále nárok? Více zde »
Žila jsem spokojeně, radovala se z maličkostí a myslela, že to tak bude navždy. Jenže život se mi ve vteřině změnil. Díky Abivia.cz a Martině Adamčíkové jsem ale dostala druhou šanci a velice jí tímto děkuji! Více zde »
Jak by měla být služba sepisu a podání návrhu na povolení oddlužení poskytována? Je vhodné využít služby online, nebo raději oddlužení osobně? Jak to vidí zkušený odborník JUDr. David Vozák, který se na oddlužení a insolvence specializuje více než 10 let? Více zde »
Naivně jsem půjčila peníze a tím se zanedlouho dostala sama do problémů. Nečekané výdaje na pohřeb otce, nečekaná operace a těhotenství. Více se to zkomplikovat nemohlo. Pomoc jsem našla až po porodu a díky oddlužení a Abivii jsem začala znovu v klidu žít. Velice děkuji! Více zde »
Jak se liší výše srážek v oddlužení a exekuci? Může dlužník nakládat s majetkem? Jak se bránit protiprávnímu jednání? Přečtěte si článek JUDr. Davida Vozáka, odborníka na insolvenční právo. Více zde »
Jste z Havířova a okolí? Chcete se dozvědět více informací o oddlužení, insolvenčním řízení a novinkách po novele insolvenčního zákona od 1. 6. 2019? Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří a to ve čtvrtek 22. 8. Těšíme se na vás! Více zde »
Získat osvobození od dluhů nebude po novele pro podnikatele tak snadné. Více zde »
Jaké budou podmínky pro získání osvobození od dluhů po novele chystané v červnu 2019, není zatím stále jasné. Využijte posledních chvil na zahájení oddlužení, které vám celou dobu poběží za současných jasných podmínek! Více zde »
Jaký je rozdíl mezi nařízením a provedením exekuce? Jak postupovat po splnění oddlužení vůči starým exekucím? Co exekutor po zahájení insolvenčního řízení nemůže? Více zde »
Konsolidace, neboli sloučení úvěrů a půjček do jediné, se využívá pro snížení splátek a je obvykle nejlevnějším a nejjednodušším řešením, jak předejít či vyřešit potíže s dluhy. Jak najít výhodnou konsolidaci šitou na míru právě pro vás? Více zde »
Jsou na dlužníka nařízeny v rámci exekuce srážky ze mzdy? Jak správně provádět srážky v případě zahájení insolvenčního řízení? V praxi se v této fázi insolvenčního řízení nejčastěji setkáme s tzv. deponováním srážek u zaměstnavatele. Přečtěte si, jak má mzdová účetní správně postupovat. Více zde »
Potřebujete získat seznam všech svých aktuálních věřitelů a dluhů a nedaří se vám potřebné informace zjistit? Nabízíme řešení. Připravili jsme pro vás novou službu, díky které všechny potřebné informace zjistíme za vás. Ušetříte spoustu času, energie i zbytečných nervů. Více zde »
Ukrývání majetku před věřiteli se nemusí vyplatit. Insolvenční správce má v rámci insolvenčního řízení oprávnění žalobou napadat tzv. neúčinné právní úkony. Může se jednat o darování majetku dlužníka někomu z rodiny. Jak se proti žalobě bránit? Více zde »
Co může SVJ jako věřitel v insolvenčním řízení čekat a co musí navíc udělat? Co když je byt v zástavě banky? Více zde »
I když jde o dluh jednoho z manželů před uzavřením manželství, věřitel se může domáhat uspokojení své pohledávky i z majetku ve společném jmění manželů. Majetek v SJM lze pro tento dluh postihnout pouze do „poloviny hodnoty“ tohoto majetku. Více zde »
Proti usnesení o nařízení exekuce je možno podat návrh na zastavení exekuce. Přečtěte si, jak postupovat a na koho se obrátit. Více zde »
Jak dlužník zjistí, že na něj byla uvalena exekuce? Jak exekuční řízení probíhá? Přečtěte si první díl našeho zajímavého seriálu o exekucích. Více zde »
Z čeho se může věřitel při vymáhání své pohledávky uspokojit, pokud je SJM smluvně upraveno? Přečtěte si, jak se postupuje a nač má exekutor právo. Více zde »
Pomohli jsme 15 276 lidem z dluhů ve výši 14 133 990 701 Kč.
Do zavedené pobočky advokátní kanceláře v Ústí nad Labem hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici insolvenční specialista.
Krásné Vánoce a úspěšný start nového roku 2023! Mějte na paměti, že každá následující minuta je příležitostí k tomu něco změnit. » Jak dodržet novoroční předsevzetí? 💡
Vláda ve středu 21. 12. 2022 schválila úpravu nezabavitelné částky na rok 2023. Od 1. 1. 2023 se změní také koeficient pro její výpočet. Změna se týká až 700 00 dlužníků. V insolvenci a exekuci jim tak po provedení srážek zůstane více peněz. Když k dlužníkům připočteme i jejich rodiny, bude mít změna přímý dopad na živobytí až 1 500 000 lidí. Nárůst nákladů na energie a bydlení se […]