Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Rady jak na dluhy

Oddlužení pro OSVČ bude složitější! Požádat o něj do 1. 6. se vyplatí

Chystaná novela insolvenčního zákona přinese spoustu změn. Na nepříjemnosti se musejí připravit především podnikatelé, jejichž splátky se budou nově určovat speciálním postupem. Více zde »

Osvoboďte se od svých dluhů! Jasné podmínky pro oddlužení platí už jen 2 měsíce!

Trápí Vás dluhy a exekuce? Přemýšlíte nad možností oddlužení? NEČEKEJTE! Nyní je jedinečná a poslední příležitost, jak si po celou dobu oddlužení zajistit jasné stávající podmínky a získat osvobození od dluhů. Více zde »

Co dělat po ukončení oddlužení? Soud vydá rozhodnutí automaticky

Co si musí dlužník po ukončení oddlužení pohlídat? Je nutno kontaktovat soud a exekutory? Kdy dojde o výmaz dlužníka z insolvenčního rejstříku? Přečtěte si, jak po ukončení oddlužení správně postupovat. Více zde »

Co exekutor může po zahájení insolvenčního řízení ještě činit a co už nikoliv

Jaký je rozdíl mezi nařízením a provedením exekuce? Jak postupovat po splnění oddlužení vůči starým exekucím? Co exekutor po zahájení insolvenčního řízení nemůže? Více zde »

Jsou vaše splátky příliš vysoké? Jak snadno získat výhodnou konsolidaci a platit méně? 

Konsolidace, neboli sloučení úvěrů a půjček do jediné, se využívá pro snížení splátek a je obvykle nejlevnějším a nejjednodušším řešením, jak předejít či vyřešit potíže s dluhy. Jak najít výhodnou konsolidaci šitou na míru právě pro vás? Více zde »

Jak správně provádět srážky z příjmu dlužníka v exekuci po zahájení insolvenčního řízení

Jsou na dlužníka nařízeny v rámci exekuce srážky ze mzdy? Jak správně provádět srážky v případě zahájení insolvenčního řízení? V praxi se v této fázi insolvenčního řízení nejčastěji setkáme s tzv. deponováním srážek u zaměstnavatele. Přečtěte si, jak má mzdová účetní správně postupovat. Více zde »

Rychlou půjčkou na dovolenou si můžete zadělat na pořádný problém

Spočítejte si dobře, kolik zaplatíte navíc za případnou půjčku na dovolenou. Taková neuvážená rychlá půjčka může znamenat dlouholetý boj s dluhy, případně exekutory. Více zde »

Podnikatelé mají jednodušší cestu do oddlužení. Nebo ne?

Jak se změnily podmínky pro oddlužení OSVČ v případě závazků z podnikání? Souhlas věřitelů z podnikání není nutný po novele insolvenčního zákona získávat od věřitele dopředu. Zákon jednoduše tento souhlas předpokládá. Dlužník už tak není vystaven na milost apatii některých věřitelů, kteří se o osud své pohledávky nezajímají. Více zde »

Nedaří se vám zjistit, komu a kolik dlužíte? Připravili jsme pro vás novinku, která stojí za to

Potřebujete získat seznam všech svých aktuálních věřitelů a dluhů a nedaří se vám potřebné informace zjistit? Nabízíme řešení. Připravili jsme pro vás novou službu, díky které všechny potřebné informace zjistíme za vás. Ušetříte spoustu času, energie i zbytečných nervů. Více zde »

Vymáhání pohledávek SVJ po dlužnících v insolvenci

Novinkou v insovlenčním zákoně je od 1. 12. 2017 přednostní postavení SVJ v insovlenčním řízení v případě kdy vymáhá pohledávky za dlužníkem – členem SVJ. Jak se změnilo postavení SVJ? Má přednostní postavení při uspokojování svých pohledávek za dlužníkem v insolveci. Více zde…

Čtvrtina lidí Olomouce nemá vytvořenu žádnou rezervu. Průzkum společnosti Abivia

Jen zhruba každý pátý obyvatel města Olomouce má vytvořenu takovou finanční rezervu, která by mu v případě nečekané ztráty zaměstnání vystačila alespoň na dobu 5 měsíců. Co více odhalil průzkum společnosti Abivia? Více zde »

Jak učit děti finanční gramotnost? Vyzkoušejte kapesné

S finanční gramotností dětí bychom měli začít co nejdříve. Každé dítě přebírá finanční návyky svých rodičů. Buďme tedy dobrým příkladem. Ukažme jim, jak funguje rodinný rozpočet, co kolik stojí a že je důležité tvořit si rezervy pro svou budoucnost. Výborným nástrojem pro naučení správných návyků může být kapesné. Více zde »

Nová informační poradna pro investory i obyčejné lidi

Připravili jsme pro vás nový projekt Tvoříme a zhodnocujeme rezervy. Zde máte možnost získat nejen užitečné informace, rady a tipy, jak si správně rezervy tvořit, ale získat také povědomí o nástrojích, které se pro jejich tvorbu a zhodnocení hodí. Věříme, že se vám projekt bude nejen líbit, ale také se pro vás stane potřebným. Více zde »

Začátek školního roku je pro nepřipravené rodiče velmi náročný

Začátek školního roku bývá pro rodiče finančně náročný. Na toto období by měli mít připravenu dostatečnou rezervu podobně jako na období Vánoc. Co vše potřebuje jejich ratolest? Jak nejlépe se připravit na budoucí očekávané výdaje? Více zde »

Jak zbytečně neplatit za bankovní účet aneb spokojenost klienta nade vše

Co udělat pro to, abyste zbytečně neplatili poplatky za vedení svého běžného účtu a prováděné transakce? Jak být spokojeni a vyzrát nad podmínkami banky? Nabízíme porovnání jednotlivých bank a rady, jak mít svůj účet pod kontrolou. Více zde »

Co možná nevíte o doplňkovém penzijním spoření a investičním životním pojištění

Oba produkty používají ke zhodnocení vašich peněz investice do podílových fondů. Jaké mají jednotlivé produkty výhody a nevýhody? Proč není třeba se podílových fondů obávat? Více zde »

Jak zamával brexit se světovými trhy? Akcie se z toho otřepaly velmi rychle

Co brexit způsobil na světových trzích? O co mají dnes investoři největší zájem? Co nás pravděpodobně čeká v blízké budoucnosti? Více zde »

Češi si netvoří rezervy a dostávají se tak často do finančních problémů

V roce 2015 mělo problém vyjít se svými penězi 64,4 % domácností. Téměř 38 % domácností nedokázalo uhradit neočekávaný výdaj 9 700 Kč. Jak si správně začít tvořit rezervy? Proč si je tvořit? Více zde »

Nepodceňujte zabezpečení na důchod. Stát vás v penzi neuživí

Jak nejlépe se připravit na odchod do důchodu? Jaké jsou možnosti spoření a zhodnocení úspor? Nespoléhejte se pouze na stát. Lidí v důchodovém věku neustále přibývá a stát nebude schopen všechny uživit. Více zde »

10 věcí, které byste měli vědět, než začnete investovat

Rádi byste své volné peníze investovali a nevíte, jak na to? Nabízíme desatero věcí, které byste měli znát. Více zde »

Vyplatí se dnes spořit peníze na spořících účtech?

Sazby u spořících účtů každý měsíc klesají. U mnoha bank už se blíží téměř nule. Jaké jsou v současnosti nejlépe úročené spořící účty? Přečtěte si více. Více zde »

Tipy, jak ušetřit na energiích 2. díl

Přečtěte si 2. díl našeho seriálu, který vám nabízí dalších 5 tipů, jak ušetřit na energiích. Více zde »

Jak snížit splátky v oddlužení

Kolik budete muset hradit ze svého příjmu na splátky věřitelům a po jak dlouhou dobu? V jakém případě je možné požádat o snížení splátky? Více zde »

Jak se vyznat v podílových fondech 2. díl

Méně známé, ale zajímavé. Ve druhém díle seriálu Jak se vyznat v podílových fondech vám nabízíme zajímavosti o dalších typech podílových fondů. Více zde »

Tipy, jak ušetřit na energiích 1. díl

Jak nejlépe ušetřit při vaření? Nabízíme vám 5 zaručených tipů, díky kterým můžete ušetřit stovky korun ročně. Více zde »

Jak se vyznat v podílových fondech I. díl

Rozhodli jste se, že nechcete své peníze nechat znehodnocovat na běžném účtu, případně chcete pravidelně investovat s možností zajímavého výnosu? Zorientujte se ve zdánlivě složitém světě podílových fondů. Více zde »

Jak ovlivní narození dítěte oddlužení splátkovým kalendářem?

Samotná skutečnost, že budete mít během oddlužení dítě, není v žádném případě důvodem pro zrušení oddlužení. Důležité je uhradit během svého oddlužení min. 30 % z hodnoty nezajištěných závazků. Pomoci může darovací smlouva nebo smlouva o důchodu. Více zde »

Jaké jsou možnosti spoření nebo zhodnocení úspor?

Na běžných účtech v bankách leží ladem 1,2 bilionu korun a tyto peníze se díky inflaci znehodnocují. Lidé tak draze platí „jistotu“, kterou jim běžný účet nabízí. Jak jinak zhodnotit své rezervy? Více zde »

10 výhod investování do podílových fondů

Oblíbenost investování do podílových fondů roste. Je vhodné především pro obyčejné lidi, kteří nemají s investováním potřebné znalosti a zkušenosti. V čem je investování do podílových fondů výhodné? Přečtěte si 10 dobrých tipů. Více zde »

Na co se nejčastěji ptáte v naší bezplatné poradně na webu Abivia? Přečtě si, co vás zajímá

Naše poradna se stala pomocníkem nejen pro naše klienty, ale i širokou veřejnost. Týdně v ní naši specialisté zdarma odpoví na více než 60 dotazů. Kterých oblastí a témat se nejčastěji týkají? Připravili jsme je pro vás zde. Více zde »

Do čeho se vyplatí investovat? Z pohledu tvorby rezerv jsou nejvhodnější podílové fondy

Investování do podílových fondů je ideální především pro ty, jejichž cílem je tvořit si dlouhodobou finanční rezervu a tu efektivně zhodnotit. Jednou z výhod je, že není potřeba znalostí ani času se kapitálovému trhu věnovat. Nemusíte sami rozhodovat, do jakých konkrétních cenných papírů a kdy budete své peníze investovat. Další výhodou je vysoká likvidita vložených prostředků. Více zde »

Pomáháme lidem. Jak? Například tak, aby neztratili střechu nad hlavou

Ukrývání majetku před věřiteli se nemusí vyplatit. Insolvenční správce má v rámci insolvenčního řízení oprávnění žalobou napadat tzv. neúčinné právní úkony. Může se jednat o darování majetku dlužníka někomu z rodiny. Jak se proti žalobě bránit? Více zde »

Jak rychle doplnit vyždímané peněženky po Vánocích? Rady a tipy, jak ušetřit

Nabízíme vám několik užitečných tipů, jak si můžete zlepšit svou finanční situaci, aniž byste vynaložili energii navíc. Více zde »

Od ledna 2016 vyšší nezabavitelná částka pro dlužníky

Dlužníci si v letošním roce polepší. Jejich nezabavitelná částka díky nařízení vlády o zvýšení normativních nákladů vzroste. Více zde »

Vánoce se blíží. Rady a tipy, jak na ně ušetřit

Jak nejlépe ušetřit na Vánocích? Přečtěte si několik rad a tipů, které se vám mohou hodit. Více zde »

Nabytí majetku z dědictví v průběhu oddlužení splátkovým kalendářem

Pokud se dlužník stane účastníkem dědického řízení a něco zdědí, musí dle insolvenčního zákona informovat svého insolvenčního správce. Co dlužník v dědickém řízení může a co již nesmí učinit? Více zde »

Rady a tipy, jak poznat dobrého finančního poradce

Věnovat patřičnou pozornost výběru finančního poradce se vyplatí. Oč by se měl finanční poradce nejdříve zajímat a jak následně jednat? Přečtěte si třetí díl našeho seriálu. Více zde »

Jak se ochránit před zděděním dluhů

Dědic má možnost dědictví odmítnout, využít výhrady soupisu pozůstalosti nebo se dědického práva zřeknout.  Více zde »

Více než polovina Čechů podceňuje tvorbu finanční rezervy

Buďte připraveni na nečekané události svého života a budoucnost. Budete si moci zrealizovat své sny a vyhnete se nečekaným nepříjemnostem. Více zde »

Smrt dlužníka v insolvenci a následné dědictví

Pokud dlužník v průběhu svého oddlužení zemře, nepřechází na dědice možnost v jeho oddlužení pokračovat. Dluhy se tak dědí v aktuální výši. Více zde »

Jak poznat kvalitního poradce již na první schůzce?

Věnujte výběru finančního poradce stejnou pozornost jako volbě praktického lékaře. Přečtěte si ve druhém díle našeho seriálu další užitečné rady a tipy. Více zde »

Dluhy před uzavřením manželství

I když jde o dluh jednoho z manželů před uzavřením manželství, věřitel se může domáhat uspokojení své pohledávky i z majetku ve společném jmění manželů. Majetek v SJM lze pro tento dluh postihnout pouze do „poloviny hodnoty“ tohoto majetku. Více zde »

Jak si správně vybrat finančního poradce? Nač si dát pozor?

Nejvhodnější je najít si finančního poradce sám a dát na doporučení svých známých. Jedině tak víte, s kým máte tu čest. Přečtěte si první díl našeho seriálu, ve kterém můžete najít užitečné rady a tipy. Více zde »

Které dluhy může exekutor vymáhat z majetku ve společném jmění manželů?

Z čeho se může věřitel při vymáhání své pohledávky uspokojit, pokud je SJM smluvně upraveno? Přečtěte si, jak se postupuje a nač má exekutor právo. Více zde »

Proč se ženy dostávají do finančních problémů?

Jedním z častých důvodů bývá rozvod a neúspěšné tahanice o alimenty. Jaké zkušenosti má expert na oddlužení a finanční gramotnost David Vozák? Přečtete si článek časopisu ONA DNES, ve kterém vám poradí, jak předejít finančnímu kolapsu. Více zde »

Jak se bránit proti exekuci

Proti usnesení o nařízení exekuce je možno podat návrh na zastavení exekuce. Přečtěte si, jak postupovat a na koho se obrátit. Více zde »

Vypořádání majetku po rozvodu dle nového občanského zákoníku

Rozvod je jedna z nejtěžších životních situací. Jak je to s majetkem a dluhy po rozvodu? Ideální je dohoda. Více zde »

Video: Nedostatečná finanční gramotnost způsobila Pavle nezvladatelnou situaci

Podívejte se na příběh Pavly, která se kvůli své nevědomosti dostala do velkých finanční problémů. Nebýt přátel, kteří ji sdělili o možnosti oddlužení, utrápila by se. Více zde »

Nezabavitelné částky v oddlužení dle insolvenčního zákona

Měsíční nezabavitelná částka v oddlužení závisí na čistém příjmu dlužníka a zohledňuje životní minimum, normativní náklady na bydlení a vyživované osoby. Jaká je její výše? Přečtěte si více. Více zde »

Než si půjčíte na dovolenou, dobře si to rozmyslete

Na každém kroku se nás snaží přesvědčit, abychom si půjčili. Vyplatí se žít na dluh? Přečtěte si zajímavý článek časopisu Story, ve kterém přispívá svým názorem odborník na oddlužení a jednatel společnosti Abivia David Vozák. Více zde »

Hrozí vám exekuce? Jak exekuční řízení probíhá

Jak dlužník zjistí, že na něj byla uvalena exekuce a jak má postupovat? Přečtěte si první díl našeho zajímavého seriálu o exekucích. Více zde »

Video: „Styděla jsem se, ale i přesto jsem věděla, že oddlužení je správná cesta“

Díky oddlužení se situace čtyřčlenné rodiny opět stabilizovala. Děti mohou znovu navštěvovat bazén a jezdit na školní výlety. V oddlužení zůstává rodině se dvěma dětmi 23 000 korun. Aby mohli využít výhodnější možnosti společného oddlužení manželů, splnila si Lucie svůj životní sen. Uzavřeli sňatek. Podívejte se na skutečný příběh se šťastným koncem. Více zde »

Ztráta zaměstnání během insolvence

Pokud během oddlužení přijde dlužník o práci, neznamená to, že soud automaticky oddlužení dlužníka zruší. Povinností dlužníka je příjem si co nejdříve obstarat. Důležité je nahlásit tuto skutečnost soudu a přidělenému insolvenčnímu správci. Přečtěte si, jaké povinnosti má dlužník v případě ztráty zaměstnání během oddlužení. Více zde »

Video: Pomohla s dluhy synovi a sama se ocitla v bezvýchodné situaci

Aby Jaroslava pomohla s dluhy svému synovi, půjčila si od nebankovních společností. Splácení ze svého důchodu ale nezvládla. Do dluhů se zamotala natolik, že nebylo cesty ven. Pomohl osobní bankrot. Více zde »

Popírání pohledávek věřitelů v insolvenčním řízení. Dlužníku, braň se!

Dlužník má právo rozporovat přihlášené pohledávky do insolvenčního řízení, ale v praxi se s tímto příliš často nesetkáme. Dlužník často neví, oč se jedná a jaké má možnosti. Nač by si měl dávat dlužník pozor a jak by měl postupovat? Více zde »

Existence úpadku – jedna z podmínek pro oddlužení. Kdy je dlužník v úpadku?

Nezvládáte své dluhy a nevíte jak dál? V případě úpadku či hrozícího úpadku můžete vyhlásit osobní bankrot. Jak úpadek poznat a s kým řešit oddlužení? Více zde »

Video: „Jsem ráda, že jsem oddlužení podstoupila. Psychika je na 100 % úplně někde jinde“

Byli jsme mladí a chtěli bydlet samostatně. Vzali jsme si několik půjček na vybavení domácnosti a další věci. Po čase jsme se do dluhů tak zamotali, že nebylo cesty ven. Manžel spáchal sebevraždu a mně život zachránilo oddlužení. Více zde »

Chcete se vzít úvěr? Zjistěte si jeho podmínky a porovnejte je s konkurencí

Není jednoduché se v nabídkách úvěrů orientovat a umět si správně vybrat. Porovnejte více nabídek a zjistěte si sazbu RPSN. Nikdy nepodepisujte to, co si pořádně nepřečtete a s čím nesouhlasíte. Více zde »

Video: Kvůli hloupé jízdě načerno dluží 240 tisíc. Díky oddlužení zaplatí polovinu

Kvůli zapomenuté a neuhrazené pokutě 400 korun se Marie dostala zbytečně do velkých finančních problémů. Neřešitelnou situaci zvládla až díky oddlužení. Podívejte se na její příběh, který jsme pro vás připravili.  Více zde »

Rozumné novoroční předsevzetí: Vyřeším své dluhy

Novoroční předsevzetí je pro mnohé z nás každoročním rituálem. Která předsevzetí jsou ale opravdu důležitá a mají smysl? Jedním z nich je určitě snaha vyřešit své finance a dluhy. Více zde »

Video: Je mi nádherně. Už se nebojím, když někdo zazvoní“

Jana: Před oddlužením jsem splácela 5 tisíc měsíčně a nyní splácím 2 tisíce. Jsem šťastná a hrdá na sebe a své děti, že jsme to zvládli. Děkuji Abivii a hlavně panu Havlíčkovi, který mi se vším pomohl.  Více zde »

Nač by si měli OSVČ před požádáním o oddlužení dát pozor

V lednu to bude rok, kdy mohou fyzické osoby podnikatelé požádat o tzv. osobní bankrot. Co by měli vědět, než se rozhodnou požádat o oddlužení? Jak je to s jejich závazky z podnikání? Více zde »

Buďte opatrní při nákupu dárků. Velice snadno se můžete zadlužit

Vánoce jsou obdobím, kdy máte možnost potěšit dárkem svou rodinu a blízké. Stanovte si výši finančních prostředků, které můžete na dárky použít, aniž byste se kvůli nim zadlužili. Důležité je si uvědomit, že i menší dárek přinese radost. Více zde »

Odměny insolvenčních správců při prodeji majetku

Insolvenční řízení se stala pro správce díky zvýšení jejich provizí velmi zajímavá. Odměny z prodeje majetku jsou nastaveny progresivně a začínají na 25 % z hodnoty majetku. Co bylo důvodem zvýšení odměn? Více zde »

Nezadlužte své dítě kvůli nedoplatku za odpad

Za zaplacení místního poplatku odpovídá jak nezletilé dítě (poplatník), tak i jeho zákonný zástupce. Není-li poplatek zaplacen, úřad se rozhodne, komu jej vyměří a po kom jej bude vymáhat. Přečtěte si, jak zbytečně nezadlužit své dítě. Více zde »

Video: Míši pomohla v oddlužení darovací smlouva

Osobní bankrot mohou vyhlásit i maminky na mateřské dovolené. Podívejte se na příběh Míši, která splnila podmínky pro oddlužení díky darovací smlouvě. Maminka jí na oddlužení přispívá měsíčně částku 3 000 korun. Více zde »

Jste pro kapesné? Naučte své děti hospodařit s penězi

Děti by se měly naučit, jak hospodařit s penězi, a že správné je nezadlužovat se. Finanční gramotnost by měla dětem poskytnout základní škola společně s rodinou. Jste pro kapesné? Kdy začít? Více zde »

Darovací smlouva a smlouva o důchodu v oddlužení

Pokud dlužník nemá dostatečný příjem, má možnost najít si osobu, která se bude na plnění jeho oddlužení podílet na základě smlouvy o důchodu nebo darovací smlouvy. Již relativně nízký příspěvek k měsíčním příjmům dlužníka většinou postačuje ke splnění podmínek pro oddlužení. Více zde »

Video: Oddlužení pomohlo Patrikovi vrátit se do normálního života

Patrik chtěl pomoci rodičům zachránit jejich rodný dům před dražbou a vzal si několik půjček. Bohužel jeho plán nevyšel a do finančních problémů dostal i sám sebe. Vytloukal klín klínem a ze svého invalidního důchodu nebyl schopen dluh splácet. Oddlužení mu pomohlo vrátit se do normálního života. Více zde »

Kdo jsou vyživované osoby a jak se v oddlužení vyživovací povinnost realizuje

Pohledávka na výživném se v rámci oddlužení považuje za přednostní nárok, a proto je dlužníku stanovena povinnost plnit celé výživné z částky určené pro splátky nezajištěným věřitelům. Speciální pozici mezi vyživovanými osobami mají pro účely oddlužení tzv. nepřímo vyživované osoby, u nichž je výživné stanoveno rozhodnutím soudu. Více zde »

Při oddlužení spolupracujte s odborníky

Lidé se domnívají, že si zvládnou vypracovat insolvenční návrh sami, ale opak je pravdou. Pokud se chcete vyhnout problémům u soudu, zvolte na zpracování profesionála. Při výběru odborníka neporovnávejte jen cenu, ale také množství poskytovaných služeb. Více zde »

Video: „Díky oddlužení jsme začali znovu žít a vnímat vnoučata“ 

Manželé středního věku si na zvelebení svého domku vzali úvěr 350 000 korun. Nečekaně oba vážně onemocněli a ocitli se v invalidním důchodě. Drahé léky a dvojnásobně nižší příjem již neumožňovaly splácet požadované splátky. Nepříjemná situace vyvrcholila příchodem exekutora. Kde našli pomoc? Více zde »

Exekuce na majetek ve společném jmění manželů. Pomůže předmanželská smlouva?

Manželé, popřípadě snoubenci, mají nyní více možností, jak si sjednat rozsah společného jmění a jak ho spravovat. Pokud se manželé rozhodnou, že si majetkové poměry upraví jinak než jak určuje občanský zákoník, musejí uzavřít mezi sebou smlouvu. Exekutor za určitých podmínek musí k této dohodě ze zákona přihlédnout. Více zde »

Video: Díky oddlužení Jana vyhrála dlouholetý životní boj s dluhy

Jana je po několika letech zase klidná a šťastná. Spoustu let prožila ve stresu. Neměla štěstí na přítele, rodina ji podvedla a následně přišla i o svůj rodný dům. Dluhy porazila pomocí oddlužení. Více zde »

Úloha insolvenčního správce v oddlužení

Insolvenční správce je ustanoven soudem při povolení oddlužení. Kontroluje dodržování podmínek stanovených soudem a je povinen pracovat svědomitě a s odbornou péčí. Jaké má povinnosti? Více zde »

Video: Díky oddlužení dostala rodina druhou šanci

Manželé si vzali půjčky, ale na jejich vysoké úroky sami nestačili. Aby mohla rodina začít znovu v klidu žít, využili možnosti oddlužení. Více zde »

Co se děje po schválení oddlužení dlužníka, aneb jak probíhá samotný proces oddlužení

Po schválení oddlužení dlužníka konkrétní formou oddlužení, dochází na samotný průběh oddlužení. Dlužník musí v oddlužení plnit určité povinnosti, které jsou různé podle formy, kterou se jeho oddlužení uskuteční. Během schváleného oddlužení mohou nastat i okolnosti, pro které soud může již schválené oddlužení zrušit. Více zde »

Jak postupuje insolvenční řízení po povolení oddlužení dlužníka?

Povolení oddlužení je první a významný krok pro dlužníka, jenž chce svůj úpadek řešit prostřednictvím oddlužení. Nicméně zásadní pro oddlužení dlužníka je až schválení oddlužení. Co se děje v době od povolení oddlužení dlužníka do jeho schválení?    Více zde »

Video: Manželství přineslo Marii obrovské dluhy a myšlenky na smrt

Marie se zamilovala a po krátké známosti svolila k sňatku. Manželství ji přineslo obrovské dluhy a nervy. Manžel utekl a zoufalá Marie se psychicky zhroutila. Několikrát si chtěla vzít život. Pomoc našla u paní Grünspanové, specialistky na oddlužení společnosti Abivia.   Více zde »

Co se děje po podání návrhu na povolení oddlužení na soud? Proces povolování oddlužení

Řada dlužníků se domnívá, že podáním návrhu na povolení oddlužení na soud mají vyhráno. Bohužel z pohledu soudu je podání návrhu pouhým začátkem procesu povolování oddlužení a schvalování jeho formy, obsahujícím řadu úkonů a závazných pokynů nejen pro dlužníka. Více zde »

Video: Rekonstrukce domu skončila dluhovou pastí

Paní Anděla z Opavy před časem ovdověla. Jelikož ji jako břímě zůstal 200 let starý dům v žalostném stavu, rozhodla se dům za pomocí půjčky zrenovovat. Problém nastal po deseti letech, kdy nečekaně přišla o práci a nebyla schopná své dluhy nadále splácet. Růst úroků dostal paní Andělu psychicky na dno. Pomoc našla u Abivie. Více zde »

Nebojte se rozvodu v oddlužení

Novinkou letošního roku je zavedení institutu společného oddlužení manželů. Společné závazky manželů se započítávají jen jednou a insolvenčnímu správci náleží jedna odměna. Rozvod manželů nemá na probíhající oddlužení vliv. Více zde »

Video: „Do finančních problémů mě dostal bývalý manžel“

Manželství Romany se nevydařilo. Odstěhovala se k rodičům, kde se svým synem začala nový život. Po několika měsících ji v bytě rodičů začali navštěvovat věřitelé a exekutoři kvůli dluhům jejího bývalého manžela. Veškerá odpovědnost za dluhy padla na ni. Více zde »

Video: Rozvod a ztráta zaměstnání. Dluh ve výši 1 300 000 korun

Gabriela se dostala do dluhů po krachu manželství, z něhož si přinesla závazek v podobě úvěru na vybavení bytu ve výši 80 000 korun. Přestěhovala se a následně si vzala další dva úvěry ve výši 300 000 korun. Díky vysokým příjmům neměla se splácením problém. Zlom nastal v okamžiku, kdy nečekaně ztratila zaměstnání. Situaci vyřešila až pomocí oddlužení. Více zde »

Uspokojování věřitelů v oddlužení

Postavení věřitelů je zásadně rovně. Každý má svá práva a povinnosti. Uspokojení věřitelů a jejich postavení je rozdílné dle toho, zda se jedná o věřitele zajištěného či nikoli. V každé této kategorii jsou si věřitelé rovni. Rozdíl také spočívá v tom, zda je oddlužení realizováno zpeněžením majetkové podstaty nebo plněním splátkového kalendáře. Více zde »

Video: Půjčky, ztráta zaměstnání a neúprosní exekutoři za dveřmi

Podívejte se na příběh paní Kateřiny, která se dostala do kolotoče dluhů. První půjčku si vzala, aby pomohla svým rodičům, další půjčka byla na vybavení pronajatého bytu. Vše bylo v pořádku do doby, než ji vážně onemocněl otec a sama přišla o zaměstnání. Jedinou záchranou před další návštěvou exekutorů bylo oddlužení. Více zde »

Zajištěný a nezajištěný věřitel v oddlužení. Oč jde?

Při žádosti o povolení oddlužení je dlužník povinen uvést všechny své věřitele a závazky. Řada dlužníků se v problematice nevyzná a může v návrhu pochybit a tím zabránit povolení oddlužení. Obraťte se proto na specialisty. Více zde »

Video: „Do problémů jsem se dostala kvůli nemocenské a paní účetní“

Do kolotoče dluhů se mnohdy dostávají i velice slušní a zodpovědní lidé. Přesvědčila se o tom i paní Valerie z Havířova. Podívejte se na příběh naší klientky. Více zde »

Obáváte se návštěvy exekutora?

Pokud vás navštíví exekutor,  je nutno dodržet základní pravidla. Nikdy totiž nevíte, zda se nejedná o podvodníka. Exekutor často zabaví i majetek, který dlužníkovi nepatří. Prokazování vlastnictví věci je totiž velice složité.   Více zde »

Oddlužení manželů

Osobní bankrot pouze jednoho z manželů neřeší finanční situaci rodiny. Nejvhodnějším řešením je podat návrh na povolení oddlužení společně.   Více zde »

Video: Manželé zaplatili podvodné společnosti 24 tisíc korun, v oddlužení pomohla až Abivia

Manželé si vzali několik půjček, jejichž splácení řešili sjednáváním dalších půjček. Dostali se do dluhové spirály. Vytloukání klínu klínem není nikdy vhodným řešením. Nechali zajít situaci opravdu příliš daleko.  Více zde »

Pozor! Příprava insolvenčního návrhu není jednoduchá!

Jedině odborně připravený návrh na povolení oddlužení má skutečnou šanci na úspěch. K tomu, abyste uspěli, je třeba si vybrat specialistu, který umí pracovat komplexně a zná veškeré nástrahy a úskalí. Přípravu insolvenčního návrhu rozhodně nepodceňujte. Kvůli špatně vypracovanému insolvenčnímu návrhu můžete skončit v konkurzu.  Více zde »

Pomohli jsme 13 429 lidem z dluhů ve výši 10 128 127 292 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky