Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Osobní bankrot

opakovaná insolvence po 5 letech od osvobození od dluhů není možná pro tutéž osobu

Opakovaná insolvence: možnosti a omezení

Zajímá vás, zda je možné projít oddlužením více než jednou? Nejste sami. Proto odpovídáme v našem článku na četné otázky lidí, kteří se nás ptají: Je možná opakovaná insolvence? Získejte i vy přehled o podmínkách i omezeních opakovaného oddlužení, abyste mohli s jistotou plánovat svou budoucnost bez dluhů. Rada odborníků může zamezit budoucím potížím!

... čtěte více
Insolvenční rejstřík je registr dlužníků v České republice na justice cz

Insolvenční rejstřík

Co je insolvenční rejstřík? Veřejný elektronický informační systém, který spravuje Ministerstvo spravedlnosti. Jsou v něm uvedeny všechny údaje o subjektech v České republice, u kterých probíhá insolvenční řízení. Najdeme zde seznam insolvenčních správců, seznam dlužníků i povinných dokumentů k insolvenčnímu řízení.

... čtěte více
Advokáti vám vypracují prezizní návrh na povolení oddlužení

Podmínky insolvence (oddlužení) 2024

Výhodou insolvence je ochrana dlužníka před věřiteli, zastavení navyšování dluhů a osvobození od úhrady zbytku dluhů po ukončení oddlužení. Jaké jsou podmínky insolvence neboli oddlužení aktuálně v roce 2024? Co musí dlužník splnit, aby mohl vstoupit do insolvenčního řízení?

... čtěte více
Nač si dát pozor při insolvenci a oddlužení

Pomoc s oddlužením: Nač si dát při insolvenci pozor?

Aby vaše oddlužení proběhlo v pořádku, není důležité jen kvalitně zpracovat návrh na jeho povolení, ale především hlídat váš případ po celou dobu probíhající insolvence. Proč? Návrh na povolení oddlužení dokáže vypracovat téměř každý advokát či akreditovaná organizace. Jakmile se však objeví první problém, dávají od vašeho případu ruce pryč.

... čtěte více

Lze v průběhu insolvence snížit měsíční splátku pro oddlužení?

V současné době se nám zvedl počet žádostí klientů v insolvenci o zvýšení nezabavitelné částky či žádosti o fixní splátku. Jako důvody uvádění zvyšující se náklady za energii či snížení příjmu z důvodu covidu. V jakém případě je možné požádat soud o zvýšení nezabavitelné částky, respektive snížení splátky pro oddlužení?

... čtěte více
dopravní nehoda

Do insolvence se může dostat každý…

Nezáleží na věku, vzdělání ani povolání. Oddlužení se může týkat každého. Negativní komentáře na sociálních sítích ohledně lidí v tíživé finanční situaci a insolvenci nejsou na místě. Jak se říká, nikdy neříkej „nikdy“, protože nevíš, co se ti v životě přihodí.

... čtěte více
Prodej nemovitosti v insolvenci

Jak zůstat bydlet doma ve svém i po prodeji nemovitosti v insolvenci?

Co se děje s nemovitostí v insolvenci? Jak se nemovitost v insolvenci prodává? Jak může dlužník ovlivnit prodej nemovitosti? Může nemovitost u oddlužení nabýt osoba blízká? Lze si vybrat kupce nemovitosti z insolvence? V čem je výběr kupce pro dlužníka přínosný? Jak při výběru kupce postupovat? Jak se připravit na jednání s kupcem nemovitosti?

... čtěte více
trestná činnost nebrání oddlužení

Je čistý trestní rejstřík důležitý pro oddlužení (insolvenci)?

Insolvenci dlužníka nemusí trestní rejstřík nutně ovlivnit. Jak to chodí? Brání trestná činnost vstupu do oddlužení? Je trestná činnost považována za nepoctivý záměr? Jak se posuzují pohledávky z trestné činnosti v insolvenci? Májí pohledávky z trestné činnosti v insolvenci přednost před jinými dluhy? Bude po insolvenci dlužník osvobozen i od dluhů z trestné činnosti? Pro povolení oddlužení je trestní rejstřík nezbytný.

... čtěte více
Jak získat výživné, když je dlužník v insolvenci

Jak získat výživné, když je dlužník v oddlužení

Jak se uplatňuje dlužné výživné v oddlužení? Jak zajistit, aby mi bylo hrazeno běžné výživné z oddlužení povinného dlužníka? Co dělat, když správce neposílá alimenty? Jak se uplatňuje dlužné výživné v oddlužení? Co je to uplatnění pohledávky za majetkovou podstatou? Je na uplatnění nějaká lhůta? Jak postupovat, pokud nárok na výživné vznikne během oddlužení povinného dlužníka?

... čtěte více
Insolvenční návrh a návrh na povolení oddlužení

Sepis a podání insolvenčního návrhu

Co je to návrh na povolení oddlužení? Co je to insolvenční návrh? Jak se oba návrhy liší? Kdo může podat návrh na povolení oddlužení? Jak se spisuje návrh na povolení oddlužení? Jaké jsou přílohy k návrhu na insolvenci? Kam se návrh na zahájení insolvence podává? Kdy a kde se návrh zveřejňuje?

... čtěte více
Výměna insolvenčního správce

Výměna insolvenčního správce v insolvenci

Kdy v insolvenci dochází k výměně správce? Jaké jsou způsoby, kterými k výměně dochází? Jaké jsou důvody pro výměnu správce? Kdo o výměně správce rozhoduje? Jak správně upozornit na neplnění povinností ze strany správce? Co je stížnost na insolvenčního správce, co má obsahovat a komu stížnost adresovat?

... čtěte více